<< Zpět do výpisu novinek

Konference o sdružených nákupech (Zdroj: Ostrava)

22.9.2016 - Statutární město Ostrava V sále zastupitelstva města se ve čtvrtek 22. září konala konference ke sdruženým nákupům. Její sedmý ročník nesl podtitul „Projekt SSN pokračuje“. Konference se zúčastnilo 120 zástupců městských organizací (jak odborů magistrátu, obchodních společností, tak příspěvkových organizací, městských obvodů, škol a školek).  Úvodní slovo pronesl primátor Tomáš Macura.

Primátor Macura popřál úspěch konferenci a jejím účastníkům také, aby si pro manažerské řízení Vaší organizace v oblasti nakupování odnesli nový impulz.

U řečnického pultu poté vystoupil resortní náměstek primátora Radim Babinec, který ve své prezentaci hodnotil nejen rok 2015, ale i celou etapu fungování projektu, v čem byl úspěšný, či jakých úspor se docílilo. Nastínil také další pokračování projektu Systém sdružených nákupů v budoucnu.

Dalším řečníkem byla Valentina Vaňková, vedoucí oddělení kapitálových účastí a sdruženého nákupu, která hovořila o faktickém využívání systému, a to především za jednotlivé druhy organizací. Jednalo se o porovnání skutečných sledovaných nákladů s nákupy za dodrženou cenu.  V bodu nazvaném Projekt SSN z pohledu uživatelů vystoupili 2 zástupci obchodních společností, ing. Pavel Lacina, člen představenstva Krematoria Ostrava, a.s. a Ing. Arnošt Pchálek, místopředseda představenstva společnosti Ostravské výstavy, a.s.Oba pánové prezentovali své zkušenosti se systémem sdružených nákupů.

Po krátké přestávce následovalo vyhlášení a ocenění nejlepších organizací, které za rok 2015 dosáhly ratingového hodnocení A++. Náměstek Radim Babinec jim předal diplom a upomínkové předměty. Po oficiální části následovala závěrečná diskuze.

Více informací ZDE.

<< Zpět do výpisu novinek