<< Zpět do výpisu novinek

Pokračuje výběr dodavatele SSN (Zdroj: Ostrava.cz)

6.10.2016 - Statutární město Ostrava Ostrava pokračuje ve výběru nového dodavatele systému sdružených nákupů. Město po zhruba rok trvajícím výběrovém řízení v polovině prázdnin vybralo společnost Tender systems, u jejích referencí se ale objevily pochybnosti. Rada města rozhodla, že nezruší celé výběrové řízení, ale vrátí se do stádia hodnocení kvalifikačních předpokladů.

Náměstek primátora Radim Babinec rozhodnutí vysvětlil: "Bude se v podstatě pokračovat ve stávajícím výběrovém řízení a soutěžit se stávajícími uchazeči. Komise určí, zda ty kvalifikační předpoklady, které teď u vítězného uchazeče byly zpochybněny, vítězná firma splní jinými referencemi, případně, zda bude muset být vítězný uchazeč ze soutěže vyloučen."

Na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se s pochybnostmi ohledně referencí vítězné firmy obrátil účastník tendru eCENTRE, který pro město aktuálně systém sdružených nákupů provozuje. K tomu byl i návrh na vydání předběžného opatření, který městu znemožňoval uzavřít novou smlouvu s vítězným uchazečem.

Systém sdružených nákupů je stále funkční, protože ho pro město nadále provozuje původní dodavatel, tedy společnost eCENTRE. Smlouva s ním totiž byla nastavena tak, že systém firma bude provozovat až do doby uzavření nové smlouvy.

 

Více informací ZDE.

<< Zpět do výpisu novinek