<< Zpět do výpisu novinek

Deset tisíc mít či nemít? To je, oč tu běží.

14.1.2015 - eCENTRE Co pro Vás znamená 10 tisíc korun v rodinném rozpočtu? Jedna splátka hypotéky, nebo 5 měsíčních splátek úvěru? Už tolik potřebná nová pračka, nebo zaplacená školka aspoň na pár měsíců? Skoro 150 rodin může v lednu slavit druhé Vánoce. V aukci totiž právě takovou částku ušetřili. Mnozí ještě více.

Výhra ve sportce, nečekané dědictví, nebo mimořádná odměna od šéfa. Možností, jak najednou přijít k penězům, s nimiž předem nepočítáme, je jistě více. Pravděpodobnost, že to vyjde, však dost malá. Oproti tomu statistika domácností, které šetří poté, co se zapojily do sdružených aukcí, neustále roste.

Za poslední dva roky s námi ušetřilo přes 25 tisíc rodin a více než 3 tisíce firem. Obce, města a další organizace veřejné správy s námi šetří milionové částky ve veřejných zakázkách už desátým rokem. Aukce na začátku roku jsou vždy tak trochu přelomové. O to více nás potěšil výsledek lednové aukce pro domácnosti,“ konstatuje statutární ředitel společnosti Vítězslav Grygar.

Čtěte také: Rozhovor se studentkou, která ušetřila v aukci 15 tisíc korun


Žádná domácnost nezůstala bez úspory a 379 rodin šetří dokonce víc než 20%.

První elektronická aukce na elektrickou energii a zemní plyn pro domácnosti, konaná 7. 1. 2015, ohromila svými výsledky. Díky sdružení 429 domácností z celé republiky, vstupoval v lednu do e-aukce objem energií ve výši 14,3 milionů korun.

„V elektrické energii se podařilo celkovému počtu 205 domácností ušetřit 20,38 % soutěžitelných nákladů, což v přepočtu znamená úsporu téměř 600 tisíc korun. V zemním plynu ušetřilo 316 domácností 26,68 %, což znamená, že těmto lidem zůstane v rodinných rozpočtech více než 3 miliony korun. Průměrná úspora jedné rodiny jen u zemního plynu tak činí téměř 10 000 korun.

Domácnosti v první elektronické aukci roku 2015 ušetřily v průměru 25,39 % a žádná domácnost nezůstala bez úspory.

On-line výsledky ZDE

 

Nejšťastnější rodina ušetří 30 tisíc za rok

Ze 429 zapojených domácností v příštích dvou letech 147 rodin ušetří více než 10 tisíc korun. A mít či nemít 10 tisíc korun, už je dobrý impuls k zamyšlení pro ty, kteří sdružené aukce třeba ještě nevyzkoušeli.

Například domácnost na Novojičínsku, která se zapojila do letošní první e-aukce, ušetřila na elektrické energii neuvěřitelných 31,10 % a na zemním plynu celých 34,70 %. Celkem tato domácnost ušetří v příštích dvou letech téměř 23 tisíc korun!

Rodina z jižní Moravy pak ušetřila díky e-aukci na elektrické energii 27,20 % a na zemním plynu dokonce 35,30 %. V rodinném rozpočtu jí tak zůstane 27.642 korun!

Třicetjedna domácností se může těšit dokonce na více než 20 tisíc korun, o které se jejich náklady na energie v příštích dvou letech sníží.  Takové peníze na cestě nenajdete. A přitom stačí zapojit se do aukce, která se koná každý měsíc, a nechat si tak zdarma prověřit své ceny,“ vysvětluje, jak jednoduše snížit náklady, Alice Mazurková, ředitelka marketingu a komunikace společnosti eCENTRE.

Nejšťastnější rodině se v aukci podařilo snížit náklady dokonce o 30 tisíc korun za rok. A to jen na zemním plynu.

 

Další zprávy:

13.01.2015 – Rekordně nejnižší ceny zemního plynu

02.01.2015 - Nízké ceny a férové podmínky pro všechny (Zdroj: Parlamentní listy)

09.12.2014 - Rozhovor se studentkou, která ušetřila v aukci 15 tisíc korun


<< Zpět do výpisu novinek