<< Zpět do výpisu novinek

Jiří Strobach: Rád se potkávám s občany (Zdroj: Plzeňský deník)

6.2.2014 - eCENTRE Starosta MO Plzeň 3 se v rozhovoru pro Plzeňský deník vyjádřil k úspěchům uplynulého roku a neopomenul ani přínos elektronické aukce zorganizované pro občany celé Plzně.

 

Pane starosto, zkusme se ohlédnout za uplynulým rokem a trochu jej zhodnotit. Co se domníváte, že se Vám opravdu povedlo?

Jsem rád, že jsme dokončili revitalizaci vnitrobloku na sídlišti Bory, u obchodního centra Luna. Tato část obvodu po obnově doslova volala. Povedlo se nám uspořádat velkou elektronickou aukci energií, díky níž stovky lidí ušetří za náklady na energii. Pozitivně ale vnímámi mnoho dalších, na první pohled menších skutečností – třeba naši pomoc junákům, kterým vyhořela klubovna, nebo včasný zásah a spolupráci s hasiči při červnových povodních.

...

Prozraďte něco bližšího k elektronické aukci energií. Byla opravdu tak úspěšná, jak jste předpokládali?

Možnost přihlásit se do aukce měli všichni občané Plzně. Aukci pořádala společnost eCENTRE, která na českém trhu působí dlouhodobě a je nejzkušenějším organizátorem e­-Aukcí elektrické energie a zemního plynu pro domácnosti v rámci celé ČR. Výsledky jsme evidovali pro 243 domácností. Průměrná úspora za elektřinu se vyšplhala na 28,99 %, za plyn 25,17 %, celkově tedy 27,02 %. Průměrná domácnost tak za dva roky ušetří zhruba 6 400,­ Kč na energiích. Občané tedy ušetří více, než bylo avizované zlevnění dodavatelů energií pro letošní rok. Plánujeme v těchto aukcích pokračovat, ať už na energie nebo jiné služby.

...

Celý článek ZDE.

<< Zpět do výpisu novinek