<< Zpět do výpisu novinek

Domácnosti ušetří v e-aukci za plyn i elektřinu (Zdroj: polar.cz)

27.10.2015 - eCENTRE Pokud se rozhodnete nakupovat zemní plyn či elektřinu v elektronické aukci, můžete ušetřit i několik tisíc korun. Tento způsob nákupu energií využívá v rámci republiky už 25 000 domácností.

Sdružená elektronická aukce byla pro domácnosti otevřena před dvěma lety. Funguje tak, že dodavatelé energií nabízejí v aukci prodej elektřiny či zemního plynu klientům, které zastupuje společnost eCENTRE, a.s. „Když sdružíme tisíc nebo dva tisíce klientů dohromady, vznikne rázem objem o velikosti 30 mil korun a to už je pro dodavatele opravdu zajímavé. Proto jsou schopni nabídnout velmi dobré ceny i lepší podmínky,“ vysvětluje Martin Valušek, obchodní zástupce společnosti eCENTRE a.s.

Na dočasném kontaktním místě, které bylo lidem k dispozici v opavské Hlásce, si lidé mohli nechat zdarma spočítat úsporu a porovnat tak své ceny z aktuálního vyúčtování s cenou z aukce. Průměrná úspora na odběru zemního plynu byla 38 %, u elektřiny 31 %. U rodinných domů nejsou výjimkou úspory převyšující i dvacet tisíc korun na dva roky.

Smlouvu uzavírají zákazníci na dva roky, na tuto dobu jsou výhodné ceny garantovány. Mnozí z nich se ale i po tomto čase k aukci opět vracejí. „Zhruba 90 % klientů projeví zájem jít s námi po dvou letech znovu do aukce. Je to především tím, že již viděli reálnou úsporu,“ řekl Aleš Hahn, obchodní zástupce eCENTRE a.s.

Zájem lidí o aukční nákup elektřiny i zemního plynu neklesá: „Co se týče domácností, tak jsme od roku 2013, kdy jsme tento boom nastartovali, obsloužili 25 000 domácností. Troufám si tvrdit, že přibližně 60-65 % z nich je z Moravskoslezského kraje,“ říká Alice Mazurková, mluvčí společnosti eCENTRE a.s.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

<< Zpět do výpisu novinek