Městská část Praha 2 opět využila elektronickou aukci k nákupu elektřiny

Po vynikající zkušenosti s první elektronickou aukcí v loňském roce se představitelé úřadu Městské části Praha 2 rozhodli pro pokračování. Systém CENTRES zakončený e-aukcí proběhl tedy na začátku listopadu v Praze 2 podruhé a opět se soutěžily sdružené služby dodávky elektrické energie, stejně jako v loňském roce.

Ing. Jiří Paluska, starosta Prahy 2: „Byli jsme velice spokojeni. Loni jsme si opravdu experimentálně ověřili, že to opravdu funguje, že to má ten přínos, který se prezentuje, že by to mělo mít. Skutečně to přínos má, proto jsme to zopakovali a jak je vidět, opět úspěšně. Ani jsme to nečekali. Při tom trendu, který má vývoj cen elektřiny mít, očekává se zvýšení, tak my jdeme směrem dolů."

Městská část Praha 2 na pravém břehu Vltavy zahrnuje Vyšehrad, Nové Město, Vinohrady i část Nuslí. Kromě městského úřadu bylo předmětem e-aukce další 21 městských organizací. Například základní a mateřské školy, Centrum sociálních služeb, Knihovna na Vinohradech, ale také Novoměstská radnice. Soutěžily se dodávky silové elektřiny pro celý rok 2012 v celkovém objemu minimálně 3 784 814 korun. Výsledek? Ve srovnání s letošním rokem uspoří Praha 2 na dodávkách elektřiny téměř pět procent, přes 171 tisíc korun.

Ing. Petr Dobeš, manažer pro klíčové zákazníky eCENTRE: „Dosahování nejnižších cen na trhu v České republice je to hlavní, co našim klientům slibujeme a co také plníme. Takže i při vzrůstajícím trendu dosahujeme skutečně těch nejnižších cen, které v tom daném okamžiku je možno nabídnout."

Linda Fialová, obchodní manažer eCENTRE: „Jsme určitě rádi, že si nás opět vybrali pro opakovanou aukci, pro opakované výběrové řízení na dodavatele elektrické energie a jistě budeme velmi rádi, když si nás vyberou i na další e-aukce, případně na systém sdružených nákupů.  Ta spolupráce je dlouhodobá, velmi intenzivní."

Mětská část Praha 2 se stala v našem hlavním městě průkopníkem. Jako vůbec první se před rokem rozhodla pro systém CENTRES, teď si e-aukci zopakovala s jistotou dalších úspor. Podle starosty Jiřího Palusky bude Praha 2 brzy elektronicky soutěžit i další komodity.