Soutěž společnosti eCENTRE "Šetříme s nákupním portálem města Ostravy" má své vítěze

Společnost eCENTRE, která provozuje elektronický nákupní portál pro Ostravu a její organizace, vyhlásila v říjnu soutěž s názvem „Šetříme s nákupním portálem města Ostravy". Kdo z uživatelů portálu správně zodpověděl kvízové otázky, byl zařazen do slosování o věcné ceny.

Jitka Ulrichová, lektorka eCENTRE: „Cílem bylo zapojit organizace do nakupování přes nákupní portál. Podařilo se to výborně, zapojila se spousta organizací. Převážně odpovídali správně na všechny otázky, seznámili se s nákupním portálem a myslím si, že soutěž jim pomohla začít nákupní portál používat."

V mateřské škole Evžena Rošického v Porubě se tak mohli radovat z balíčku kancelářských potřeb.

Dana Kohutová, učitelka MŠ E. Rošického: „Strašně moc se nám líbí, balíček je jednak krásný, jednak užitečný, protože kancelářských potřeb není nikdy dost."

Nový monitor pak doplnil výbavu kanceláře ve školní jídelně základní a mateřské školy Kosmonautů 15 v Zábřehu.

Marek Pabjan, ředitel ZŠ a MŠ Kosmonautů: „Je to takový bonus, bereme to tak. Obecně se však dá říct, že v podstatě jsme dosáhli dalších úspor, což je vždycky příjemné, protože ušetřené prostředky můžeme použít pro něco dalšího."

Stejná odměna, tedy monitor, potěšil také zaměstnance a žáky základní a mateřské školy ve Svinově. Pan ředitel Ivančo navíc zvažuje, že by jeho škola nakupovala přes nákupní portál města Ostravy i další zboží.

Zdeněk Ivančo, ředitel ZŠ a MŠ Ostrava: „Máme zájem pokračovat v dalších nákupech. Jsou to nákupy například didaktické techniky, počítačů a podobně. Pak bychom mohli ušetřené peníze použít na další věci do školy, třeba opravy budov a podobně."

Využitím Systému sdružených nákupů CENTRES a následným zavedením nákupního portálu město Ostrava nejen šetří, ale především omezuje korupční prostředí. Ostrava a její organizace tak již nyní naplňují cíle protikorupčních strategií a zároveň Strategie pro elektronizaci zadávání veřejných zakázek.