Městská část Praha 14 se rozhodla pro systém CENTRES

Městská část Praha 14 je další pražskou částí, která se ve snaze ušetřit výdaje, rozhodla pro systém CENTRES. Jako většina měst se Praha 14 rozhodla řešit touto cestou nejdříve nákup elektřiny.

Pro precizní zadání a vypracování nabídek bylo nejprve nutné, aby specialisté ze společnosti eCENTRE provedli audit ve všech odběrných místech, která Praha 14 spravuje. V elektronické aukci pak zájemci svedli zajímavou bitvu o zákazníka, na jejímž konci byla úspora přes 32 procent.

Petr Dobeš, projektový manažer eCENTRE: „Aukce dopadla velmi dobře, protože úspora přes 32 procent, v absolutní hodnotě skoro 900 tisíc, je určitě i pro městskou část Praha 14 velice zajímavá a myslím, že je to velmi slušný výsledek."

Administrátor potvrdil, že vítězem aukce s nejnižší nabídkou je společnost, která už některá z odběrných míst Prahy 14 zásobuje.

Radek Vondra, starosta Prahy 14: „Je to pro mě příjemné překvapení. Takovou úsporu jsem nečekal, zejména percentuálně. Je to pro mě zároveň signál, že dodavatelé, kteří nám něco nabízejí, mají poměrně velké rezervy. Budeme se na to soustředit i v dalších výběrových řízeních."

Daniel Rovan, Odbor ekonomiky, městská část Praha 14: „Začneme od těch jednodušších komodit. Kolegové z eCENTRE nám nabídli širší škálu a my určitě, kdybychom se do něčeho pustili, tak do něčeho jednoduššího, jako tohle, tedy jednoho dodavatele, konkrétně mám teď na mysli operátora mobilních telefonů."

Díky e-aukci zaplatí dohromady v příštím roce 47 odběrných míst Prahy 14 za elektřinu milion 900 tisíc, což je o 900 tisíc méně, než letos.