Město Postřelmov si pro výběrové řízení zvolilo systém CENTRES

Postřelmov nedaleko Šumperka se stal dalším z řady menších měst, která si pro výběrové řízení zvolila Systém CENTRES završený elektronickou aukcí. Ze tří uchazečů se vybíral dodavatel zemního plynu. Výsledek e-aukce přinesl úsporu patnáct a půl procenta, což je přes 650 tisíc korun. A to je v rozpočtu třítisícového městečka částka dost podstatná.

Jaroslav Nimrichtr, starosta Postřelmova: „Očekává se, že v příštím roce asi půjde cena plynu nahoru. Tato cena, která se vysoutěžila, vlastně je garantovaná po celý rok, tak to celkově vychází dobře."

A nezůstane jen u zemního plynu. Radní Postřelmova a okolních obcí plánují další elektronickou aukci, tentokrát pro elektrickou energii.

Zdeněk Oberreiter, obchodní manažer eCENTRE: "Daleko více starostů si uvědomuje nutnost činit úspory nejenom v komoditě elektrická energie a zemní plyn, ale například i v komoditách, jako jsou telekomunikační služby."

Jaroslav Nimrichtr, starosta Postřelmova: „My do toho jdeme tady jako takový region. Naše obec je takzvaný centrální zadavatel a s námi se slučují obce okolní, které mají zájem. Zatím jsou tady čtyři: Rovensko, Hoštejn a Dubicko a my spolu půjdeme do aukce na snížení ceny elektrické energie."