Fulnek vyjednal v elektronické aukci levnější plyn i elektřinu

Město Fulnek uskutečnilo během jediného dne elektronické aukce pro zemní plyn i elektřinu. Do aukcí byla zahrnuta odběrná místa Fulneku a odběrná místa pěti příspěvkových organizací tímto městem zřízených, například škol, školek či městského kulturního centra.

E-aukce zemního plynu přinesla městu úspory 27 procent, tedy téměř milion a půl korun. To je pro obyvatele Fulneku velmi dobrá zpráva.

Mgr. Jiří Dener, starosta Fulneku: „Ano, je tomu tak, protože prostřednictvím Správy bytů se vlastně tato úspora projeví i na cenách energie."

Taťana Němcová, Úsek energie eCENTRE: „Zastupitelstvo může říct: Ušetřili jsme elektronickou aukcí určitý objem peněz, který naopak vám teď do toho města můžeme dát zpátky. Není to jenom pro nás jako pro zastupitelstvo, není to pro nás jako pro zaměstnance městského úřadu, ale je to pro vás, je to pro občany."

Dalších téměř 300 tisíc korun město Fulnek ušetřilo v aukci pro dodávky elektřiny.

Mgr. Jiří Dener, starosta Fulneku: „Jsem s výsledkem velice spokojen, doporučuji elektronické aukce všem, protože určitě k úsporám, jak je možno tady z tohoto vysledovat, dochází."