E-aukce na mobilního operátora v Jablonci nad Nisou: úspora rekordních 80%

Společnost eCENTRE opět posunula hranici možných úspor. V Jablonci nad Nisou připravila e-Aukci na mobilní telekomunikační služby pro městský úřad. Už před začátkem aukčního kola byly nabídky zajímavé, ale kam až nakonec cena klesla, předčilo všechna očekávání. Jablonecká radnice totiž v příštích dvou letech zaplatí téměř o 80 procent méně, než za stejné služby v uplynulém období.


Lukáš Pleticha, místostarosta Jablonce nad Nisou: „Zázrak, skoro 80 %. To bylo pro nás dříve nepředstavitelné. To byla položka v rozpočtu, se kterou nešlo nic dělat a jak to vypadá, podařilo se s tím něco udělat. Samozřejmě velmi nás to zaujalo, služby tohoto charakteru mají velký potenciál na úspory."

Aukce byla ale pouze vyvrcholením mravenčí práce společnosti eCENTRE, která musela nejprve přesně zadat kritéria a požadavky pro zájemce o dodávky mobilních telekomunikačních služeb. Zrevidováno bylo více než 400 SIM karet zaměstnanců radnice a operátoři museli nabídnout svou cenu v celkem 37 kritériích, jako jsou například smsky, volné minuty, roaming nebo samozřejmě hlasové služby. Podle očekávání se přihlásili 3 zájemci, kteří svedli tvrdou bitvu o zákazníka. Výsledkem je rekordní úspora.

Lubor Alex, obchodní ředitel eCENTRE: "Zakázka byla stanovena v objemu 3 980 000, připomínám, že u mobilních operátorů jsou to náklady města Jablonec na dva roky. Již v předběžných nabídkách cena poklesla na 1 700 000, dále pak až na konečných 831 tisíc. To znamená, že město Jablonec nad Nisou se svými obchodními a příspěvkovými organizacemi ušetří 3 150 tisíc korun. Celková úspora vyjádřená v procentech je 79, 11, což je, troufnu si říct, naprosto rekordní úspora, kterou jsme v historii elektronických aukcí dosáhli."

Vedení jablonecké radnice je s výsledkem e-Aukce velmi spokojeno a plánuje soutěže na další komodity. Například zájemcům o dodávky zemního plynu už běží lhůta pro nabídky. Chystá se ale aukce i na elektřinu.