Vítkovská radnice ušetřila díky e-Aukci i za nákup zemního plynu

Po úspěchu elektronické aukce na elektřinu, kdy úspory dosáhly 1,5 milionu korun, se radní města Vítkova rozhodli pro e-Aukci i na výběr dodavatele zemního plynu. A udělali dobře. S výsledkem přes 21% a více než 2,1 milionu korun úspor byli nadmíru spokojeni.

Ing. Pavel Smolka, starosta Vítkova: "V dnešní době každá informace o tom, že se buď uspoří, nebo minimálně nezdražuje, je určitě příznivá pro všechny. Protože ty zprávy, které jsou, tak spíše se vždy hovoří o zvyšování cen, takže určitě to bude v dnešní době pozitivní zpráva."

Úspora za dodávky plynu je velmi příznivou informací nejen pro městské organizace, ale i pro samotné obyvatele Vítkova. Dvoutřetinovým odběratelem plynu ve městě je totiž Správa bytového fondu města, která tak může v osmi stech bytech snížit faktury za teplo. Starosta vidí ale i další výhody elektronických aukcí.

Ing. Pavel Smolka, starosta Vítkova: „Ty přínosy vidím nejenom ekonomické, ale i v podstatě v té oblasti transparentnosti a otevřenosti pro všechny uchazeče."

Pavel Smolka se tak přiřadil k těm starostům, kteří by Systém CENTRES, jehož součástí je elektronická aukce, doporučil i ostatním městům a obcím. A Taťána Němcová z eCentre dodává, že se není čeho obávat.

Taťána Němcová, konzultant eCentre pro energie: „Vůbec se toho ani obce ani města ani menší mikroregiony nemusí obávat, a to z toho důvodu, že z naší zkušenosti, která trvá čtyři roky, už víme a známe úskalí celého procesu toho zákona 137 o zadávání veřejných zakázek a dovedeme bezbolestně provést celým projektem, a to od podpisu smlouvy, přes sbírání dat, utvoření auditu, tak potom přes konzultace, zadávání dokumentace, hlídání veškerých správných termínů, které je potřeba dodržet až právě k té elektronické aukci jako takové."