Díky e-AUKCI na silovou elektřinu ušetří Pardubický kraj 15 milionů

Dalším krajem, který se rozhodl pro nový, velmi progresivní způsob šetření nákladů je Pardubický kraj. Systém začínající sjednocením poptávky za organizace kraje a vrcholícím právě elektronickou aukcí poskytla kraji ostravská firma eCENTRE.

Po výborných zkušenostech v jiných krajích, městech i obcích celé České republiky, rozhodlo vedení Pardubického kraje o nákupu silové elektřiny prostřednictvím elektronické aukce.

Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje: „Důvod je jasný. Chtěli jsme ušetřit a také ztransparentnit výběry dodavatelů a tohle je jedinečná příležitost."

Do elektronické aukce na silovou elektřinu se přihlásilo 5 uchazečů. Ti svedli napínavý boj o zásobování elektřinou asi třech stovek odběrných míst jako jsou školy, nemocnice, galerie nebo například ústavy sociální péče či domovy pro seniory. Vítězi e-Aukce a tedy dodavateli elektřiny pro krajské organizace se nakonec staly dvě firmy. Jedna pro nízké a druhá pro vysoké napětí. Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCentre: „Aukce dopadla velmi dobře. Pardubický kraj ušetří na silové elektřině oproti roku 2009 15 milionů korun, což je asi 27 procent, a to považujeme za velmi dobrý výsledek."

Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje: „Jsem velmi spokojen, protože 15 milionů je pro nás krásný výsledek, zvláště v okamžiku, kdy se připravuje zdražení elektrické energie. Doufáme, že nám to pokryje část nákladů toho co nás čeká z centrálních zdrojů."

Výborná zkušenost se silovou elektřinou potvrdila vedení Pardubického kraje správnost této cesty k úsporám a už teď plánuje využití elektronických aukcí pro další komodity.