Domov pro seniory Slunečnice nakupuje přes

Statutárnímu městu Ostrava se úspěšně daří zapojit organizace, jejichž je zřizovatelem, do projektu „Nákupní portál města Ostrava". K dnešnímu dni se uskutečnilo přes Nákupní portál již více než 1120 objednávek. Velkým dílem k tomuto číslu přispívá Domov pro seniory Slunečnice v Ostravě - Porubě.

Domov pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě patřil k průkopníkům systému nákupů přes Nákupní portál města Ostrava a jeho vedení má zájem využívat efektivní nástroje pro řízení.

Radek Baran, ředitel Domova pro seniory Slunečnice: "Protože jsme součástí Nákupního portálu v systému sjednocených nákupů statutárního města Ostrava a protože jsme rádi pro každou novinku, takže proč ne?"

Domovu pro seniory Slunečnice, stejně jako dalším organizacím města, které používáním Nákupního portálu pomáhají šetřit peníze města, patří dík. A to nejen za zodpovědný přístup k financím, ale i za odvahu vyzkoušet tuto žhavou novinku, které se zaměstnanci museli přizpůsobit.

Radek Baran, ředitel Domova pro seniory Slunečnice: "Chce to školení zaměstnanců, chce to připravit si veškerou techniku, zda ji máme, zda to budeme schopni dělat. První objednávku jsme vykonali 29. června. Jedná se především o potraviny. Od té doby nakupujeme přes portál pravidelně a přidáváme k tomu teď drogerii a chystají se i další komodity. Teď připravujeme nákup pracovních oděvů, tekutý program do prádelen a podobně."

Odvaha se vyplácí. Motivací číslo jedna jsou úspory, ale velmi příjemným doplňkem rozjezdu nového systému nákupů je soutěž, do které se mohou zapojit všichni, kteří absolvují školení, zaměřené na práci s Nákupním portálem. Pracovníci Domova pro seniory Slunečnice školením již prošli. Přes nákupní portál začali objednávat v Ostravě jako první, a tím přirozeně pomohli odbourat drobné nedostatky, které rozjezd každé novinky provázejí.

Radek Baran, ředitel Domova pro seniory Slunečnice: "Říkají, že to je jednodušší než se jim zdálo na začátku a myslím si, že se toho vůbec nikdo nemusí bát."

Tato slova mohou být pro ostatní organizace města velkým povzbuzením.

Radek Baran, ředitel Domova pro seniory Slunečnice: "Čím dřív začnou, tím dřív uspoří už i finanční prostředky z letošního rozpočtu, který dostali. A taky tím dřív se jim to bude zdát jednodušší. Určitě by se toho neměli bát."

Další podporou nového systému a zdrojem cenných informací bude konference, nazvaná „Šetříme s nákupním portálem". Uskuteční se v říjnu a kromě vyhlášení vítězů zmíněné soutěže bude na konferenci zhodnoceno i využívání Nákupního portálu organizacemi a dosavadní fungování systému.