Radnice Frýdku-Místku využívá elektronická výběrová řízení

Radnice Frýdku-Místku se po velmi dobré zkušenosti s elektronickým výběrovým řízením pro dodavatele elektřiny rozhodla využít možnost centralizovaného zadávání veřejných zakázek i pro další komodity.

Eva Richtrová, primátorka Frýdku-Místku: „Myslím si, že je to opravdu ideální způsob, jak ve velice krátké době ušetřit spoustu peněz a navíc maximálně průhledným způsobem."

Vzhledem k úspěchu centralizovaného zadávání pro komoditu elektřina probíhá již nyní elektronické výběrové řízení i na zemní plyn. Statutární město Frýdek-Místek ušetří na elektřině díky e-aukci 3,5 milionu korun ročně. Za těchto výhodných podmínek bude elektrickou energii odebírat až do konce roku 2011. Už teď ale uvažuje po elektřině a plynu nad dalšími komoditami, na kterých by se dalo ušetřit.

Eva Richtrová, primátorka Frýdku-Místku: „Ti, kteří třeba ještě váhají, mají možnost se podívat na menší města, jako jsme my, jakým způsobem tento systém funguje a přesvědčit se, že je velmi efektivní."

V rámci stávajících projektů radnici pomáhá také nový komunikační portál, který společnost eCENTRE pro své klienty zřídila. Na komunikačním portálu najdou organizace on-line informace o průběhu procesu, kolik již statutární město ušetřilo či on-line školení (e-Learning).