Obce ze Sdružení Slezská brána nakoupily elektřinu v e-Aukci

V Moravskoslezském kraji neustále roste zájem obcí a měst o elektronické aukce pořádané společností eCENTRE. Vůbec poprvé v České republice se ale ve snaze ulehčit rozpočtu spojilo hned 6 obcí sdružení Slezská brána.

Obce Vratimov, Šenov, Paskov, Řepiště, Sedliště a Žabeň se rozhodli v e-aukci vybrat dodavatele silové elektřiny pro příští rok.

Lubor Alex, obchodní ředitel eCENTRE: „Elektronická aukce je pouze jedna součást zakázky za účelem výběru nejlevnějšího dodavatele, v tomto případě elektrické energie. Starostové či jiní zástupci obcí se dohodli, agregovali poptávku na el. energii a v rámci centralizovaného zadávání veřejné zakázky jsme právě vysoutěžili elektřinu na rok 2011."

Souboj zájemců přihlášených do elektronické aukce sledovali v přímém přenosu i zástupci jednotlivých obcí.

Jan Blažek, místostarosta Šenova: „MS kraj pořádal energetický seminář k úsporám energií, kde jsme byli informováni o různých možnostech úspory, a jedna z nich byla právě aukce, takže jsem to nabídl i okolním obcím."

Do posledních sekund pak sváděli boj dva dodavatelé. Poslední nabídka pak padla po necelé hodině a bude znamenat, že v roce 2011 budou obce sdružení Slezská brána nakupovat elektřinu o téměř 10 a půl procenta levněji než v tomto roce.

Jaromír Krejčok, starosta Sedliště: „Jednoznačně to pomůže a doufám, že to není poslední soutěž, už dnes jsme se bavili, že bychom mohli udělat tendr na dodávky plynu."

Rostislav Kožušník, starosta Řepiště: „Těch 10,5 procenta, které se podařilo uspořit, je objem příjemný a rozpočty budou rády, že tyhle peníze mají."

Jan Blažek, místostarosta Šenova: „V tento moment uspoříme 100 tisíc korun z rozpočtu plus DPH, a to už je zajímavá částka, která se dá použít jinde v rozpočtu."

Spokojen byl i obchodní ředitel eCentre Ing. Lubor Alex. Výsledky dnešní aukce ukázaly vhodnost elektronických nástrojů při výběrových řízeních i pro relativně menší objem energie.

Lubor Alex, obchodní ředitel eCENTRE: „Myslím, že aukce dopadla velice dobře, úspora jak vidíte za mnou činí v korunách 470 tisíc. Myslím si, že se v rozpočtech obcí najde využití pro tyto peníze."

eCENTRE v současné době spouští také další fázi unikátního projektu pro Statutární město Ostrava, který by měl městu ročně uspořit 100 milionů korun. Ostrava bude jako první město v republice nakupovat komodity a služby prostřednictvím Systému sdružených nákupů společnosti eCENTRE.