e-Aukce na dodávku plynu pro kraj Vysočina ušetřila 50% !

Dalším příkladem, že se elektronické aukce vyplácejí, je kraj Vysočina. Ten díky této metodě výběrového řízení ušetří na dodávkách plynu v příštím roce téměř 20 milionů korun. Oproti tomu, kolik kraj platil dosud, dosáhl neuvěřitelné 50procentní slevy.

Kraj Vysočina použil princip elektronické aukce před nedávnem pro dodávky elektrické energie a po výborných zkušenostech požádal ostravskou firmu eCENTRE o spolupráci také při výběrovém řízení pro plyn. Stal se tak vůbec prvním v republice.

Vladimír Novotný, náměstek hejtmana kraje Vysočina: „Je ekonomická krize, chceme šetřit. Viděli jsme, že to u elektrické energie fungovalo, tak jsme to vyzkoušeli pro naše nemocnice a zdravotnická zařízení v kraji. A myslím, že jsme udělali dobře."

Dodávky plynu pro osm zdravotnických zařízení v kraji Vysočina nakonec zajistí dodavatel, který odhodil v aukci nejvíce - 19,8 milionů korun. To bylo nad očekávání mnoho.

Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina: „Rozhodnutí postupovat tímto způsobem (elektronickou aukcí) bylo naprosto správné a doufám, že jak kraj, tak zdravotnická zařízení toho náležitě využijí."

Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE: „Tento způsob výběrového řízení je schopen v jednom čase a na jednom místě agregovat poptávku, čímž se zajišťuje transparentnost, rovné podmínky pro všechny a nediskriminace nikoho."

Tato metoda elektronických aukcí má podle krajského úřadu Vysočina velkou budoucnost.

Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina: „Díky spolupráci s firmou eCENTRE a díky tomu, že už jsme měli zkušenost s e-aukcí u 130 příspěvkových organizací, u elektrické energie bylo riziko velmi malé. Partner zkrátka ukázal, že to umí."

Ušetřené milony si zdravotnické organizace mohou ponechat pro svůj rozvoj.